Zabawki firmy Bruder - warte swojej ceny

Mój syn Wiktor uwielbia wszystkie ich zabawki.

Ja też je bardzo lubię. Szczególnie gdy mogę sobie odpocząć latem w cieniu starego kasztana, kiedy mój synek zajęty jest orką na swoim placu zabaw.

Żadne inne zabawki nie potrafiły tak przykuć uwagi mojego dziecka i zająć go zabawą na długi czas. Wiktor jest bardzo energicznym dzieckiem i potrafi być też bardzo wymagający względem rodziców.Ciągnik Deutz-Fahr firmy Bruder podczas ubijania kiszonki

Te wspaniałe zabawki sprawiały, że zapominał o wszystkim i pogrążał się w zabawie. 

Przetestowaliśmy wspólnie z synem sporą ilość zabawek z Brudera, zdążyłem więc wypracować sobie opnię na ich temat.

Prawie wszystkie z Wiktora zabawek to maszyny i sprzęt rolniczy, poza wozem strażackim, który Wiktor otrzymał w prezencie na 2 urodziny.

Mój syn zapewne ocenił by je na celującą, dla mnie ta ocena to bardzo dobry z minusikiem. Ten minus, to niestety ich wysoka cena.

Nie są tanie, ale i tak warte zakupu.Ciągnik Deutz-Farh Agrotron 720 zabawka firmy Bruder

Obecnie średnia cena zabawek z Brudera oscyluje koło 100zł. Mniejsze maszyny można kupić za połowę tej kwoty, a większe jak kombajny czy sieczkarnie to około 160-200zł. Są też jeszcze droższe modele.

Właśnie...? Czy to są zabawki czy raczej modele dla kolekcjonerów?

Wszystkie traktory i maszyny są wiernymi kopiami oryginałów. Nie jestem modelarzem i nie przywiązuję szczególnej uwagi do detali. Jak dla mnie odwzorowanie jest bardzo dokładne i to jest z pewnością wielka zaleta tych zabawek. Można się poczuć jak właściciel prawdziwego Classa, New Hollanda czy John Deere'a.

Dla małego dziecka pewnie nie ma to jednak wielkiego znaczenia. Ważniejsze jest jak będzie się dana zabawka spisywała w piaskownicy.

Z punktu widzenia rodzica, to też chyba ich najważniejsza cecha. Każda zabawka musi być przecież bezpieczna dla dziecka i trwała. Musi być też dla niego interesująca.

Odradzam zakup zabawek w stylu: Farma - wszystko w jednym pudełku.Ujeżdżanie kiszonki

Mieliśmy i takie prezenty, które zupełnie się nie sprawdzały.

Spore pudełka z wieloma drobnymi i delikatnymi elementami. Pewnie w cenie najtańszej zabawki z Brudera. Usuwałem te zabawki bardzo szybko, jak tylko Wiktor połamał i pogubił większość elementów. Bardzo słabe plastiki pękające przy zabawie i często tworzące ostre krawędzie.

To się nie nadaje dla dziecka. O połknięciu drobnych części nie wspomniałem, bo mój Wiktor już wyrósł z tego. Ale jeśli mamy więcej młodszych dzieci... To się nie może pojawić w domu.

Zabawki Bruder to zupełne przeciwieństwo chińskich bubli.

Wiele z nich mój syn ma już 3 lata i świetnie się spisują. Zaznaczam jednak - one także się niszczą i zużywają - jak wszystko. Szczególnie gdy są używane na dworze w piaskownicy albo na polu.

Trwałość tych zabawek jest bardzo duża, a niedoróbki się nie trafiają.Prasa John Deer zabawka Bruder

Jedyne słabe i delikatne elementy wynikają z konieczności odwzorowania prawdziwej maszyny.

Takim przykładem może być opryskiwacz Amozene z długimi składanymi ramionami. Muszą być one wykonane z cienkiego plastiku i muszą mieć skomplikowane zawiasy i łączenia co jest podatne na uszkodzenia. Najciekawsze jest jednak to, że opryskiwacz napełniamy wodą, pompujemy i możemy pryskać! Wspaniała zabawa latem.

Podobnie kruchy okazał się header od kombajnu Class, oraz co mnie bardzo zaskoczyło zaczep od rozrzutnika. Ten rozrzutnik to było chyba jedyne rozczarowanie, bo wyglądał solidnie, a uszkodził się bardzo szybko. Reszta zabawek to 100 % satysfakcji.

Zabawki używane w domu - jak choćby zimą - prawie się nie niszczą. Szczególnie odporne są wszystkie traktory. Ale to zrozumiałe, że im więcej ruchomych elementów tym łatwiej dziecku je popsuć.

Przy traktorach trzeba tylko pamiętać by nie zgubić kierownicy, bo potem koła skręcają same w różnych kierunkach. Jedyny element narażony na uszkodzenie przy traktorach to maska lub ładowacz jeśli taki traktor posiada.

Inne zabawki jakie bym polecał, to wszystkie pochodzące z Wadera, oraz Siku.Prasa John Deer zabawka Bruder

Zabawki Wadera są niezniszczalne i niezwykle trwałe nawet, kiedy są przechowywane na dworze.

Ale... Są niepodobne do niczego.

Przeciwnie do Brudera, przedstawiają ogólny wzór samochodu, traktora czy przyczepy. Wiele z nich jest większa i doskonale nadaje się do zabawy w piasku czy na plaży.

Siku to kolejne zabawki modele.

Są doskonale odwzorowane, bardzo trwałe i ładnie wykonane. Mają wiele elementów wykonanych z lakierowanego metalu. Są przez to cięższe oraz dużo mniejsze od Wadera, oraz Brudera. Siku są świetne do domu - bardzo ładnie jeżdżą i dobrze prezentują się na półce w dziecinnym pokoju.

Wady zabawek Bruder:

 1. Cena - mogła by być niższa, ale ta jakość najwyraźniej musi kosztować.
 2. Lepsze raczej dla starszych dzieci (może mniej niszczą zabawki), ale te mniejsze bawią się też znakomicie.
 3. Innych nie widzę...

Zalety zabawek Bruder:

 1. Bezpieczeństwo dziecka - solidne plastiki - małe dziecko nic nie urwie, a starsze już raczej nic nie połknie.
 2. Atrakcyjność dla dziecka - zabawki są pięknie wykonane i bardzo ciekawe; wiele ruchomych i rozkładanych części; można łączyć zabawki w zestawy.
 3. Trwałość zabawek - bardzo duża biorąc pod uwagę złożoną budowę i konieczność odwzorowania prawdziwych maszyn oraz ich funkcji.
 4. Wspaniała zabawa dla dziecka i cisza oraz wytchnienie dla rodziców - bezcenne!
Wiktor podczas zabawy z BruderemTraktor zabawka Deutz-Fahr firmyBruder Wiktor podczas zabawy z BruderemWiktor podczas zabawy z BruderemZabawki bruder na placu zabaw WiktoraWiktor podczas zabawy z BruderemWiktor podczas zabawy z BruderemCiągnik zabawka firmy BruderPrzyczepa samozbierająca Krone zabawka firmy BruderZabawki bruder świetnie sprawdzają się podczas zabawy w domuZabawki bruder świetnie sprawdzają się podczas zabawy w domuZabawki bruder świetnie sprawdzają się podczas zabawy w domuBruder dobry jest na poleJedna z najciekawszych zabawek firmy Bruder - Claas JaguarZabawa Bruderem na dworzeZabawa Bruderem na dworzeZabawa Bruderem na dworze
Obrazek użytkownika Rafał Marcinkowski

Komentarze

Obrazek użytkownika anna w.

Mój syn Adam tez bardzo lubi zabawki firmy Bruder. Polecamy wszystkim dzieciom!!

Obrazek użytkownika morżak

Ja też bardzo lubie rolnicze zabawki bruder

Obrazek użytkownika Adam Zajączkowski

A mój syn Konrad czeka na swojego John Deera W670!!! Dostanie go na urodziny... Ma już Claasa Atlesa;-)

Dodaj komentarz

Tylko text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Pisemne emotikony zostaną zamienione w graficzne.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Links to specified hosts will have a rel="nofollow" added to them.